SESJA BRZUSZKOWA

 

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. Na pewno warto upamiętnić ten magiczny stan, zwłaszcza, że 9 miesięcy tak szybko mija. Najlepszym okresem do wykonania sesji jest ostatni trymestr (najlepiej 6-8 miesiąc), brzuszek jest już wtedy okazały, ale jeszcze tak bardzo nie przeszkadza przyszłej mamie.

Jeśli przyszła mama sobie życzy mogę wykonać także  mini sesję w każdym trymestrze, aby uwiecznić rosnący brzuszek. W takim przypadku cenę uzgadniam indywidualnie.

Jeśli chodzi o strój do sesji ciążowych to w studio mam duży wybór pięknych sukni. Można też zabrać własną garderobę, idealnie nadają się rozpinane koszule, bluzki i swetry, luźne spodnie lub dżinsy, długie zwiewne spódnice i sukienki (najlepiej w jednolitym kolorze), topy odsłaniające brzuszek. Kolorystyka to  ecru, złamana biel, szarości, delikatne pastele oraz kolory ziemi, zgaszone fiolety i czerwienie.
Do udziału w sesji zapraszam również partnerów i rodzeństwo maluszka, który niedługo się pojawi !

 

SESJA NOWORODKOWA

 

img0123_sesja noworodkowa warszawa

Sesje noworodkowe należą do moich ulubionych. To wspaniałe uczucie trzymać  w rękach nowe życie i móc  udokumentować te cenne pierwsze chwile.

Na sesję z Noworodkiem zapraszam w pierwszych 14 dniach życia Maluszka. Najlepszym momentem na uchwycenie kruchości i delikatności Waszego Maleństwa jest okres między 5 a 10 dniem życia. Wtedy też Maluszek ma najgłębszy sen, a jego ciałko jest wciąż bardzo plastyczne, dzięki czemu możliwe jest układanie go w pozycjach podobnych , jakie miał w brzuchu u Mamy. Najpiękniejsze zdjęcia powstają podczas głębokiego snu Maluszka. Dlatego też ważne jest ,aby w miarę możliwości przyszła Mama szybko zdecydowała się na taką sesję. Zachęcam do skontaktowania się ze mną jeszcze przed planowanym terminem porodu. To daje możliwość spokojnego omówienia sesji, Waszych oczekiwań i moich propozycji.

Sesja noworodkowa odbywa się w moim studio, które jest odpowiednio przygotowane, nagrzane i doświetlone.  Najlepszym czasem na fotografowanie noworodków jest moment, kiedy są najbardziej senne, najedzone i zrelaksowane. Zazwyczaj zaczynam sesję około 9.30 rano. Dla Waszego Maleństwa przygotowałam wiele rekwizytów (opaski, czapeczki, kocyki, kosze itp), pokłady cierpliwości i czułości. W dniu sesji noworodkowej nie umawiam innych sesji, tak żeby móc wygospodarować tyle czasu, ile potrzeba.

Sesja może trwać kilka godzin (2-4 godz.), gdyż jej przebieg jest podyktowany aktywnością Dzidziusia. W sesji przewidziany jest czas na nakarmienie i ukołysanie, przytulenie i przewinięcie Maleństwa. Na sesję proszę o zabranie smoczka dla Maluszka, kocyka, pieluszek tetrowych i mleczka.

Sesje noworodkowe wykonuję od poniedziałku do piątku, w sobotę sesja jest również możliwa, ale do ceny pakietu należy dodać 30% (dotyczy noworodków do 14 dni).

 

SESJA NIEMOWLĘCA

 

img0535 sesja niemowleca

img0535 sesja niemowleca

img0735 sesja niemowleca

Sesje niemowlęce wykonuje zazwyczaj, gdy dzidziuś skończy 4 miesiące. Wtedy maluszek potrafi już pewnie trzymać główkę w pozycji na brzuszku, co pozwala na bardziej urozmaicone kadry. Kolejnym etapem jest okres około 7-8 miesiąca, kiedy Maluch zaczyna przyjmować pozycję siedzącą Daje to wiele możliwości ułożenia brzdąca, jest on też bardziej komunikatywny i łatwiej o zdjęcie pełne emocji.

Jeśli jednak zależy Wam na uwiecznieniu maluszka w okresie od 2 do 4 miesiąca to sesje takie również wykonuje, ale musicie zdawać sobie sprawę, że takiego maluszka trudniej jest ułożyć i przez to trudno o urozmaicone kadry. Więc jeśli Wam się nie spieszy to radziłabym poczekać, aż malec zacznie swobodnie trzymać główkę w pozycji na brzuszku lub kiedy zacznie siedzieć.

Sesję taką wykonuje w swoim zacisznym studio w Warszawie lub w plenerze. Czas trwania sesji to około 1 godz.

 

 SESJA DZIECIĘCA

 

 

Do sesji dziecięcych zaliczam dzieci powyżej roczku. Wykonuję je w swoim studio lub w plenerze (jeśli pogoda dopisuje). Zapewniam mnóstwo rekwizytów, kufrów, koszy, ubranek i ogromne pokłady dobrego humoru i energii 🙂 Każde dziecko jest inne, jedne są nieśmiałe, inne od razu zaczynają „pozować”, dlatego czas takiej sesji zależy od samego dziecka i trwa od 1 do 1,5 godz. W tym wieku dzieci interesuje wszystko co nowe, dlatego sesje są pełne emocji.

 

W przypadku starszych dzieci powyżej 4 lat liczę raczej na ich własną garderobę.

 

 

SESJA RODZINNA